AIA - Blížící se termíny odevzdání přihlášek do výběrových řízení na stipendijní pobyty 2020/2021

Ilustrační foto: Pixabay.com
pondělí 18. listopad 2019, 11:43

Dovolujeme si Vás upozornit na blížící se termíny odevzdání přihlášek do výběrových řízení na stipendijní pobyty na základě mezinárodních smluv.

Čína  poskytuje stipendijní místa na semestrální studijní pobyty pro studenty bakalářských, magisterských a doktorských studijních programů, přednostně studentům jiných než sinologických oborů, v celkovém rozsahu 90 měsíců. Seznam univerzit v ČLR, na něž je možné se hlásit, zveřejňuje China Scholarship Council na svých webových stránkách zde. Programy s oranžovou hvězdou jsou ve stipendijní nabídce zahrnuté. Stipendistům je hrazena mezinárodní doprava do místa pobytu a zpět.

Seznam požadovaných dokumentů se zobrazí po kliknutí na odkaz ČÍNA – výběrová řízení. Akceptační dopis z čínské univerzity není pro účely výběrového řízení povinný, nicméně úspěšní uchazeči budou posléze vyzváni k podání on-line přihlášky a předložení další dokumentace. Zájemci se přihlašují v termínu 20. prosince 2019 do 12:00 zasláním požadovaných dokumentů do sídla Akademické informační agentury (Dům zahraniční spolupráce, AIA, Na Poříčí 1035/4, 110 00 Praha 1).

Albánie  nabízí stipendia na studijní pobyty v celkovém rozsahu 18 měsíců pro zájemce z řad studentů BSP, MSP a DSP v délce 2–9 měsíců. Dále nabízí v celkovém rozsahu 2 měsícůvýzkumné a přednáškové pobytypro VŠ učitele v max. délce 1 měsíc. 2 místa nabízí zájemcům o letní školu albánského jazykav roce 2020 v délce 1 měsíce.

Bulharsko  nabízí stipendia na studijní pobyty v celkovém rozsahu 27 měsíců pro zájemce z řad studentů BSP, MSP a DSP v délce 2–9 měsíců. Dále nabízí v celkovém rozsahu 3 měsícůstudijní a výzkumné pobytypro VŠ učitele délce 1–3 měsíců. VŠ studentům a VŠ učitelům nabízí 2 místa na zimním semináři balkanistiky v délce 1 měsíce a 8 míst na letních kurzech bulharštiny v délce 1 měsíce.

Gruzie  nabízí stipendia na studijní pobyty v celkovém rozsahu 27 měsíců pro zájemce z řad studentů BSP, MSP a DSP v délce 2–9 měsíců. Dále nabízí v celkovém rozsahu 2 měsícůvýzkumné a přednáškové pobytypro VŠ učitele v max. délce 1 měsíc. VŠ studentůma pedagogům jsou k dispozici 2 místa na jazykově a oborově zaměřených letních školách v roce 2020 v délce 1 měsíc.

Lotyšsko  poskytuje stipendia na studijní pobyty v celkovém rozsahu 30 měsíců pro zájemce z řad studentů BSP, MSP a DSP v délce 2–10 měsíců. Dále nabízí 3 místa na studijní a přednáškové pobytypro VŠ učitele v max. délce 1 měsíc.

Mongolsko  nabízí stipendia na studijní pobyty v celkovém rozsahu 20 měsíců pro zájemce z řad studentů BSP a MSP v délce 2–9 měsíců a stipendia na studijní pobyty v celkovém rozsahu 20 měsíců pro studenty DSP v délce 2–9 měsíců. Dále nabízí v celkovém rozsahu 2 měsícůstudijní a přednáškové pobytypro VŠ učitele v max. délce 1 měsíc. VŠ studentům nabízí 3 místa na letní škole pro mladé mongolisty v roce 2020 v délce 1 měsíce (podmínkou je znalost jazyka min. na úrovni A2).

Rumunsko  nabízí stipendia na studijní pobyty v celkovém rozsahu 27 měsíců pro zájemce z řad studentů BSP, MSP a DSP v délce 2–9 měsíců. Dále nabízí v celkovém rozsahu 3 měsícůstudijní a přednáškové pobytypro VŠ učitele v max. délce 1 měsíc. VŠ studentům a VŠ učitelům jsou k dispozici 4 místa na letních kurzech rumunštiny v roce 2020 v délce 1 měsíce.

Uchazeči o stipendium do Albánie, Bulharska, Gruzie, Lotyšska, Mongolska a Rumunska doručí v termínu 31. prosince 2019 do 12:00 požadované dokumenty do sídla Akademické informační agentury (Dům zahraniční spolupráce, AIA, Na Poříčí 1035/4, 110 00 Praha 1).

Do výběrových řízení se mohou hlásit studenti, resp. vyučující všech veřejných VŠ. Obecné informace k výběrovým řízením naleznete zde.

Zdroj: Akademická informační agentura