Jak bude vypadat zbytek semestru? Každý den přibývají nové informace

Pátek 20. březen 2020, 19:54 – Text: (red)

Už přes dva týdny se Univerzita Palackého nachází kvůli pandemii koronaviru ve specifickém režimu. Vedení univerzity i vedení fakult se proto už přes dva týdny snaží co nejpružněji reagovat na průběžná vládní opatření. Cílem je zažehnat nejistotu studentů a co nejdříve najít vhodnou strategii ke zdárnému ukončení semestru, a to v co nejlepším časovém intervalu a s co nejpřijatelnějšími podmínkami k zakončení studijních povinností.

Každé dílčí rozhodnutí, každý dílčí posun přitom univerzita zveřejňujeme na speciálních webových stránkách. Stejně tak postupně přibývají podrobnější informace ze strany jednotlivých fakult a kateder. Zkraje příštího týdne se pak uskuteční live stream se členy vedení UP.

Komplexní stránka nabízí ucelený přehled informací

Začalo to článkem ze dne 3. 3. a optimistickým předpokladem, že jej čas od času bude stačit aktualizovat. Vývoj však nabral rychlý a nevyzpytatelný spád a od té doby se stránka upol.cz/covid-19 rozrostla do komplexního informačního webu, který studentům a zaměstnancům nabízí ucelený přehled o organizačních záležitostech na Univerzitě Palackého v Olomouci v souvislosti se současnou situací ohledně opatření proti šíření nákazy COVID-19. Sekce na webu procházejí každý den hned několikrát aktualizací.

Aktuality pro studenty a zaměstnance

Páteří stránky jsou aktuality, které nabízejí informace o opatřeních, doporučeních či organizačních záležitostech týkajících se života akademické obce na UP. Pro větší přehlednost a dle zájmu každého návštěvníka si je lze vyfiltrovat podle toho, komu jsou určeny: některé zprávy jsou určeny pro studenty UP, jiné pro zaměstnance UP, zobrazit si lze také okrajovější informace a tipy pro snadnější „přežití“ současného stavu v textovém menu vpravo.

Semestr, státnice, zkoušky a přijímačky během pandemie koronaviru

Barevné bannery vpravo na stránce umožňují vstup do dalších, podrobnějších sekcí. Na stránkách upol.cz/semestr-koronavirus lze nalézt rozcestník, který odkazuje na informace z jednotlivých fakult k podobě harmonogramu zbytku letního semestru 2020. Stránky upol.cz/prijimacky-koronavirus pak brzy nabídnou informace k podobě přijímacích zkoušek do příštího akademického roku, které mohou kvůli aktuální situaci seznat několika změn.

FAQ – otázky a odpovědi na nejčastější otázky

Stránka FAQ nabízí přehled odpovědí na nejčastější otázky studentů a zaměstnanců, které vyvstávají v souvislosti s aktuálním specifickým režimem univerzity. Odpovědi jsou průběžně aktualizovány podle nejnovějších poznatků a rozhodnutí vedení UP, přibývají také otázky nové. Návštěvníci webu, kteří mezi otázkami nenajdou tu, která je pálí, se pak mohou se svým dotazem obrátit na e-mail faq@upol.cz.

Užitečné odkazy a informace o koronaviru

Sekce „Užitečné odkazy a informace“ nabízí postupně doplňovaný a aktualizovaný přehled informačních a krizových telefonních linek a seznam oficiálních webových odkazů (ať už vládních, krajských, městských či jiných institucí), které se zabývají problematikou koronaviru.

Dobrovolnictví (nejen) za časů koronaviru

Banner „Dobrovolnictví a pomoc“ pak odkazuje na stránky Dobrovolnického centra UP, skrze nějž se mohou studenti a zaměstnanci UP zapojit do dobrovolnických aktivit (nejen) v rámci aktuální krizové situace. Stejně tak organizace, instituce, a kdokoliv další potřebný může na stránkách Dobrovolnického centra uvést svou poptávku po dobrovolnické pomoci. Dostupné jsou zde také informace o tom, kde a jak během posledních dní studenti a zaměstnanci UP v boji s koronavirem pomáhají.

Stránky mají také svou anglickou variantu upol.cz/en/covid-19, aby v obraze byla i početná cizojazyčná část akademické obce UP.