AUSTRIA - Graz International Summer School Seggau 2018

Čtvrtek 15. únor 2018, 10:20 – Text: -kh-

We would like to remind you about the deadline for Graz International Summer School - March 2nd, 2018.

Are you ready for a once in a lifetime summer school experience? Challenge your understanding of the world and immerse yourself in a cutting-edge international academic environment at Graz International Summer School Seggau:

Meditating and Mediating Change: State - Society - Religion

Already curious? Watch the short clip here.

You can earn university credits (6 ECTS).

Deadline: March 2nd, 2018

Detailed information about the summer school program:

See more in the attached flyer: