Hodina pravdy Olomouc

Středa 22. březen 2023, 13:00

Prohlášení děkana FF UP

Vážení přátelé,

vážené kolegyně a kolegové, studentky a studenti,

vážení vedoucí kateder, členky a členové akademického senátu, akademické obce, milí zaměstnanci FF UP.

Vzhledem k dlouhodobé podfinancovanosti filozofických fakult, kterou jsme popsali v mnoha prohlášeních aktivity PROTEST i v žádostech Asociace děkanů filozofických fakult, jíž mám tu čest předsedat, sděluji následující:

• Dne 28. března, tedy na Den učitelů, se ve 12:00 naše fakulta připojuje k demonstrativní Hodině pravdy. V tuto dobu, prosím, diskutujme během výuky, v jak absurdní situaci se nachází personál sociálněvědních a humanitních škol, a jaká rizika pro vzdělanost a omezení ve vykonávání profese tento stav přináší.
  • Na 13:00 je Základní organizací Vysokoškolského odborového svazu vyhlášena stávka, která proběhne na nádvoří Křížkovského 10. Hosty budou i kolegyně/kolegové z jiných fakult a univerzit. Zváni jsou i studenti všech úrovní studia na FF UP.
  • K události se můžete přihlásit skrze facebook, zde také budou detailizovány další informace.
  • Stále je možné podepsat petici, která stála na počátku našich aktivit, a kde je v sekci oznámení řada mediálních výstupů a osvětlujících materiálů.
  • Podpora našich oborů je nezbytná, na humanitním vzdělávání stojí základy naší státnosti a vycházeli z ní ikonické osobnosti našich dějin: Komenský, Palacký, Masaryk, Havel a mnoho dalších.

Budeme vám vděční, pokud podpoříte vy nás.

O dění na nejméně 9 zapojených fakultách po celé ČR se můžete dozvědět také na webové stránce koordinované www.hodinapravdy.cz

Jan Stejskal, děkan FF UP

Hodina pravdy Olomouc / Morava
(hosté z FF OU a FF MU)

28. 3. 2023

12:00
Během výuky: Diskuze k míře a důsledkům podfinancování (nejen) filozofických fakult

13:00
Stávkové shromáždění
Křížkovského 10, Olomouc, nádvoří FF UP / v případě špatného počasí Aula FF UP
Jan Stejskal, děkan FF UP: Humanitní a společenské vědění je základem společnosti.
František Kratochvíl, předseda ZO VOS FF UP: Proč stávka, proč právě v Olomouci.
Václav Štěpánek, předseda AS FF MU: Humanitní vědy dříve a nyní.
Jana Jedličková, pedagožka FF UP: Limity akademického a pedagogického rozvoje.
Eli Woock, pedagožka FF UP: Budoucnost vzdělání.
Michal Nguyen, doktorand a člen AS UP: Odborné možnosti a životní perspektivy nastupující generace.
Robert Antonín, děkan FF OU: Podfinancování jako systémový, nikoliv lokální problém.

Další materiály ke stažení: