AIA - studijní, výzkumné pobyty a letní školy 2024/25 - nabídka stipendií MŠMT

Čtvrtek 26. říjen 2023, 11:00

Akademická informační agentura Domu zahraničních spolupráce MŠMT (AIA DZS MŠMT, dále jen AIA) nabízí studentům BSP, MSP a DSP stipendia na 1-dvousemestrální studijní a výzkumné pobyty do vybraných zemí, s kterými má MŠMT uzavřenu smlouvu na mezinárodní úrovni.

Některé země nabízí i možnost výjezdu na letní školy (přehled LŠ viz níže).

Zájemcům doporučujeme se nejdříve podívat do katalogu destinací a podmínek.

Termíny pro podání přihlášky/žádosti bývají různé, termíny najdete ve výše zmíněném katalogu destinací.

Pokud Vás některá nabídka zaujme, pak:
1. Je nutné si nejdříve online vyplnit, pak vytisknout a podepsat formulář AIA Návrh na vyslání / Žádost o přiznání stipendia.
2. Poté je nutné vyplnit online přihlášku v IS STAG v příslušné Nabídce výjezdu (viz níže) a výše zmíněný vyplněný a podepsaný formulář Návrh na vyslání / Žádost o přiznání stipendia k přihlášce v IS STAG (přiložit do sekce Požadované dokumenty.
3. Následně Návrh na vyslání / Žádost o přiznání stipendia potvrdí Zahraniční oddělení FF UP a pošle jej studentovi na jeho školní e-mailovou adresu.
4. Potvrzený Návrh na vyslání / Žádost o přiznání stipendia student studnt odešle se všemi požadovanými dokumenty na AIA DZS (více v Nabídce výjezdu v IS STAG).

Nabídky výjezdů AIA v IS STAG:  ECTS výjezdy → Nabídka výjezdů → AIA - stipendia MŠMT na AR 2024/25

Užitečné informace k výjezdům do zahraničí jsou k dipozici:

pro studenty zde

pro zaměstnance zde

Kontaktní osoba: Jana Hořáková, Zahraniční oddělení FF UP

Přehled letních škol přes meznárodní smlouvy MŠMT

• ALBÁNIE: LŠ albánského jazyka
  • BULHARSKO: LŠ bulharšiny + zimní seminář balkanistiky pro studenty a učitele VŠ
  • ČÍNA: LŠ pro učitele čínštiny
  • ESTONSKO: letní a zimní tematicky zaměřené kurzy (včetně jazykových kurzů)
  • GRUZIE: jazykově a oborově zaměřené LŠ
  • CHORVATSKO: LŠ chorvatského jazyka