Barrande Fellowships - stipendijní program pro studenty DSP do Francie

Pondělí 5. prosinec 2022, 15:11

Barrande Fellowship Program je stipendijní program na podporu výjezdů českých studentů doktorského studia do Francie a francouzských doktorandů do Česka.

Program je určen i nefrankofonním studentům za předpokladu, že francouzský školitel/pedagog souhlasí se studiem či výzkumnou stáží v angličtině.

TYPY VÝJEZDŮ

1. Doktorské studium pod dvojím vedením (cotutelle)

Studium probíhá současně na české a francouzské vysoké škole a student po jeho ukončení obdrží diplom z obou institucí. Výzkum probíhá pod společným vedením jednoho českého a jednoho francouzského vedoucího.

2. Výzkumná stáž

Stáž probíhá na univerzitě, ve výzkumném centru nebo v  univerzitní nemocnici. Stáž odpovídá potřebě kandidáta pobývat právě ve Francii – seznámit se se specifickým výzkumným zařízením či technikou, pracovat s materiály a dokumenty, které nejsou dostupné v ČR, pracovat na studii týkající se Francie nebo se účastnit speciálního školení ve Francii.

Detail nabídky naleznete na:

Kontaktní osoba:

Mgr. Pavel Rybář
Akademická informační agentura

pavel.rybar@dzs.cz +420 221 850 505

• LAUNCH OF THE 2023 BARRANDE FELLOWSHIP PROGRAMME

[communication material – visual and posts for social media – in attachment]

The French Institute in Prague, the French Embassy in the Czech Republic and the Czech Ministry of Education, Youth and Sports (MSMT) are happy to announce the launch of the Barrande Fellowship Programme for 2023, the exchange mobility programme for Ph.D. students between the Czech Republic and France.

The application deadline is February 12th, 2023.

Two information WEBINARS (mandatory registration), jointly hosted by the French Embassy in the Czech Republic and by the DZS, will take place on:

• 2022, Dec. 7th from 11:00am to 12:00pm, for students and academics from the Czech Republic
  • 2022, Dec. 7th from 4:00pm to 5:00pm, for students and academics from France

For information and registration: https://www.ifp.cz/cz/veda-a-univerzity/stipendia-a-financovani/stipendia-pro-doktorandy/#/

• LAUNCH OF THE DANUBE MOBILITY PROGRAMME

The Danube Transnational Programme finances regional projects involving 2 to 4 participating countries of the Danube region (Austria, Bulgaria, Czech Republic, Montenegro, Serbia, Slovakia) and France. The aim of this scientific and technical cooperation programme is to support multilateral cooperation in the region.

The application deadline is January 16th 2023.

More information is available on https://www.ifp.cz/cz/veda-a-univerzity/stipendia-a-financovani/mobilita-pro-vedce/#/

Contact: veronique.debord-lazaro@ifp.cz