Skončily volby do Akademického senátu filozofické fakulty

Akademický senát filozofické fakulty má nové složení.
Ilustrační foto: Vojtěch Duda
Čtvrtek 6. duben 2017, 14:52 – Text: Milada Hronová

Filozofická fakulta UP má nový Akademický senát. Jedenadvacetičlenné grémium sestávající ze sedmi studentů a čtrnácti akademiků bude poprvé jednat 19. dubna.

„Vůbec poprvé jsme na filozofické fakultě volili především elektronicky. Dnes už můžu říci, že se nám tato forma hlasování osvědčila. Papírově přišlo volit pouze 36 lidí,“ řekla Andrea Ryšavá, předsedkyně volební komise z katedry anglistiky a amerikanistiky.  Dodala, že komise evidovala  1373 platných hlasů, z čehož online hlasovalo 1340 lidí.  „Volební účast se zastavila na čísle 24,29 procent,“ doplnila předsedkyně. Nové senátory Filozofické fakulty UP, jejichž mandát potrvá do dubna 2020, volilo 210 akademiků a 1 163 studentů.

Filozofická fakulta v těchto volbách využila nový volební systém. Důvodem bylo zlepšit zastoupení jednotlivých kateder v novém senátu a zvýšit volební účast. Nově se tedy volilo elektronicky, zároveň pedagogové a studenti volili odděleně. Akademici volili jen pedagogickou kurii, a to 11 ze 14 pedagogů. Studenti pak volili členy vlastní studentské kurie (7 studentů) a navíc i tři zbylé členy pedagogické kurie. Neméně důležitou změnou v těchto volbách byla i možnost označení preferencí.

Akademický senát fakulty je orgán vnitřní samosprávy univerzity. Schvaluje rozpočet fakulty, jmenuje či odvolává děkana a kontroluje činnost vedení fakulty. Projednává celou řadu univerzitních předpisů a norem. Funkční období stávajícího grémia filozofické fakulty končí dnes, tedy 6. 4. 2017.

Volby do AS FF UP se uskutečnily ve dnech 30. 3. – 5. 4. 2017.

Akademický senát FF UP

Studenti zvolení studentskou kurií: Bydžovská Tereza (psychologie), Nguyen Michal (Historické vědy), Broul David (Politologie), Lavička Martin (Politologie), Žák Jiří (Humanitní studia/Filmová věda-Anglická filologie), Klabal Ondřej (Filologie), Bartalosová Věra (Mediální a komunikační studia/Mediální a kulturální studia).

Akademičtí pracovníci zvolení studentskou kurií: Lebeda Tomáš (Katedra politologie a evropských studií), Orság Petr (Katedra mediální ch a kulturálních studií a žurnalistiky), Závodný Pospíšil Jan (Katedra aplikované ekonomie).

Akademičtí pracovníci zvolení pedagogickou kurií : Stejskal Jan (Katedra historie), Fialová Ingeborg (katedra germanistiky), Fafejta Martin (katedra sociologie, andragogiky a kulturní antropologie),Engelbrecht Wilken (Katedra nederlandistiky ), Zámec Radim (katedra romanistiky), Veselovská Ludmila (katedra anglistiky a amerikanistiky), Šubrt Jiří (katedra klasické filologie), Flajšarová Pavlína (Katedra anglistiky a amerikanistiky), Solomon Kristýna (katedra germanistiky), Korda Jakub (katedra divadelních a filmových studií), Břenek Oldřich (katedra germanistiky).