Filozofická fakulta má rozpočet na rok 2017

Poslední jednání AS FF UP před volbami se uskutečnilo v univerzitním Uměleckém centru.
Foto: Milada Hronová
Neděle 9. duben 2017, 7:19 – Text: Milada Hronová

Senát filozofické fakulty schválil rozpočet na rok 2017. Fakulta bude zatím hospodařit s částkou více než 188 milionů korun. Dalších devatenáct a půl milionu korun obdrží dodatečně z kapitoly věnované rozvoji výzkumné organizace. V porovnání s loňskem si fakulta polepší zhruba o tři a půl milionu korun.

Filozofická fakulta letos obdrží více než 180 milionů korun v ukazatelích vzdělávací činnost a kvalita (A+K). Z dotace na rozvoj výzkumné organizace (RVO), ve které se odráží její vědecký, výzkumný a tvůrčí výkon, získala téměř 48 milionů korun. Tato částka však nezahrnuje vědecké výstupy roku 2015. V současné době fakulta už ví, že za rok 2015 jí do rozpočtu přijde z této kategorie dalších 19,5 milionu korun. Na nákladech celouniverzitních aktivit se filozofická fakulta letos podílí více než 39 miliony korun.

„Přestože nás letos poněkud omezila změna poměru mezi ukazateli A a K, náš rozpočet to nevychýlilo. I když se příspěvek na studenta snížil, díky naší výrazné mobilitě a dobrým výsledkům ve vědě jsme na tom zhruba o 3,5 milionu korun lépe než loni,“ řekl Jiří Lach, děkan filozofické fakulty.  Meziročně si podle něj fakulta polepšila o 1,5 procenta.

„Jednoznačně se ukazuje, že naše dlouhodobé úsilí více a lépe publikovat je pro fakultu stupněm k lepšímu zařazení v rámci univerzity i v rámci České republiky.  Dynamika naší fakulty je v tomto smyslu velmi výrazná. Jsem spokojený, protože nejsme závislí na tom, jaký metr ministerstvo školství momentálně zvolí pro určitý rok, “ dodal děkan Lach.

Akademický senát Univerzity Palackého se celouniverzitnímu rozpočtu bude věnovat 24. dubna.