Reactor otevřel bohatý program letního semestru

Letní semestr přednášek projektu Reactor zahájila projekce dokumentu Inside Obama´s White House a debata s tvůrci.
Foto: archiv projektu Reactor
Úterý 28. únor 2017, 7:31 – Text: Milada Hronová

Studenti filmových a divadelních studií připravili ve spolupráci s pedagogy další cyklus přednášek. V rámci projektu Reactor tak v letním semestru bude přednášet v Uměleckém centru UP například nezávislý producent Tomáš Hrubý či rozhlasový dokumentarista Radim Nejedlý.

Jedním z dlouhodobých cílů katedry divadelních a filmových studií FF UP  je posilovat kontakt studentů s praxí. Děje se to i prostřednictvím setkávání s lidmi z  kultury a mediálního průmyslu, kteří posluchačům mohou bezprostředně předat zkušenosti.

„Projekt Reactor propojuje praxi s teorií, a to nejen divadla a filmu, ale i rozhlasu a televize. K účasti na přednáškách zveme nejen režiséry a herce, ale i produkční, dramaturgy, scénáristy nebo osobnosti s velice specifickým zaměřením, aktuálně například kostýmní výtvarnici,“ řekla Petra Pánková, která se na přípravě cyklu podílí. Dodala, že výběr hostů studenti konzultují s pedagogy daných sekcí. „Vždy je pro nás důležitá různost a poodhalení všech možností a aspektů oborů, které studujeme,“ doplnila studentka Teorie a dějin dramatických umění.

Během letního semestru se vedle rozhlasového dokumentaristy Radima Nejedlého v Olomouci objeví i Tomáš Hrubý, který produkoval například seriál Pustina či minisérii Hořící keř. Přednášet na Univerzitě Palackého má i ředitel Národního divadla Moravskoslezského Jiří Nekvasil, jenž bude se studenty hovořit o divadelním managementu a operní režii.

„Asi nejvíc se těším na kostýmní výtvarnici Simonu Rybákovou, která se svou prací procestovala Japonsko, USA i Francii. Její tvorba je známá především z českých filmů Kouř, Vratné lahve, Tři bratři nebo ze seriálu Pustina. Za všechny z Reactoru snad můžu říci, že největší radost máme vždy především z toho, když jsou přednášky hojně navštěvované. Srdečně zveme k účasti i veřejnost,“ shrnula Petra Pánková

Reactor je projekt realizovaný studenty a pedagogy katedry divadelních a filmových studií Filozofické fakulty UP. Jednotlivé přednášky se uskuteční vždy ve středu od 13.15 hodin v Uměleckém centru Univerzity Palackého.

Z programu letního semestru:
1. 3. Diskuse s hosty z Primy COOL (brand, programování, cílové skupiny) - vede Jana Jedličková; 22. 3. Diskuse s Radimem Nejedlým (rozhlasový dokument) - vede Andrea Hanáčková;  29.3. Diskuse s Jiřím Nekvasilem (operní režie, divadelní management) - vede Helena Spurná; 12.4. Diskuse s Tomášem Hrubým (produkce) - vede Petr Bilík; 10. 5. Diskuse se Simonou Rybákovou (kostýmní výtvarnictví) - vede Martin Bernátek.