AMOS – Vzdělávací fond Broumovska pro výjezdy do zahraničí pro uchazeče s vazbou na Broumovsko

Středa 24. únor 2021, 20:16

Vážení studenti/Vážené studentky,

s potěšením Vám oznamuji, že Agentura pro rozvoj Broumovska vyhlašuje výzvu k předkládání žádostí o stipendia do 5. otevřeného grantového kola programu AMOS – Vzdělávacího fondu Broumovska na podporu získání zahraniční zkušenosti ve formě studia v zahraničí, odborné stáže nebo jiné zkušenosti z oboru umění či vědy ve školním roce 2021/2022 určeného pro uchazeče s vazbou na region Broumovsko.

Jsi zvídavý? Máš plno otázek? Spoustu nápadů? Dychtíš po poznání? Chceš objevovat svět? AMOS – Ti pomůže. AMOS nechce nikomu radit, co má dělat, jak se má rozvíjet, jak být úspěšný, po jaké cestě se vydat do života. AMOS chce dávat možnosti. Mají-li mladí lidé nalézt tu správnou životní cestu, musí mít možnost si různé cesty vyzkoušet. Třeba přitom najdou ty správné životní hodnoty. Nevíme. Ale jsme přesvědčeni, že chceme-li rozvíjet u mladých lidí osobnost a osobitost, musíme jim nejprve dát možnost poznávat a být činnými. Jen to je povede k zamyšlení nad sebou samými, k objevování a rozvíjení vlastních schopností, dovedností a talentů. Pokud přispějeme k cestě za objevením předností, které má každý v sobě, bude náš AMOS mít smysl. A když někdo na cestách najde nebo prohloubí svůj talent a po čase se třeba i vrátí tam, kde se rodil, tedy na Broumovsko, bude to úplně skvělé.

„……Cestovat se má pro rozmnožování moudrosti.“ Jan Amos Komenský, Apodemia (čili Poučení o cestování).

Karel Výravský, člen výboru Vzdělávacího fondu Amos, a Jan Školník, zakladatel fondu

Více informací o programu Amos a formulář žádosti najdete zde:

Zuzana Klimecká

programový manažer

Mgr. et Mgr. Zuzana Klimecká

Agentura pro rozvoj Broumovska, z. s.

E-mail: zuzana.klimecka@broumovsko.cz