KAAD - stipendijní nabídka do Německa

Pondělí 31. říjen 2022, 10:23

kaad_logo_groß

Nabídka studijních a badatelských stipendií pro pobyty v Německu

Německá katolická stipendijní organizace Katholischer Akademischer Ausländer-Dienst e.V. (KAAD) poskytuje již více než 65 let mladým křesťanským studentům a akademikům ze zahraničí studijní a badatelská stipendia. Zájemcům z České republiky jsou stipendia KAAD udělována dvakrát ročně (březen a září) v rámci programu Východní Evropa. Nabídka se týká křesťanských studentů po 6. semestru, absolventů vysokých škol a mladých badatelů. Primárně se nabídka obrací na katolické křesťany, je však otevřená také uchazečům z jiných křesťanských konfesí. Zájemci mohou své pobyty absolvovat na některé z německých vysokých škol, na vědeckých ústavech, v archívech, v klinikách apod. Neexistuje žádné oborové omezení.

Délka stipendia činí 2-36 měsíců. Výše stipendia se pohybuje od 750,- do 2000,- EUR/měsíčně včetně úhrady cestovních nákladů (tam a zpět) a zdravotního pojištění.

.

Hlavní podklady nutné k žádosti o stipendium KAAD

-Vyplněný formulář pro žádost o stipendium

-Badatelský projekt (cíle studia, vzdělávání, popř. vědeckého pobytu)

-2 dobrozdání od vysokoškolských docentů / profesorů z tuzemska

-Příslib / pozvání německého docenta nebo instituce

-Doporučení kněze z farnosti žadatele

-Písemné potvrzení o dostatečné znalosti německého jazyka

Další uzávěrka pro zaslání žádostí bude 15. ledna 2023 (o žádosti bude rozhodnuto na jaře 2023). Žádost je nutno zaslat v originále do centrály KAAD v Bonnu a v kopii na pražskou adresu českého partnerského grémia KAAD. Součástí výběrového řízení je osobní pohovor s uchazeči, pořádaný českým partnerským grémiem KAAD, který se uskuteční v únoru 2023 v Praze (datum bude upřesněno).

Formuláře pro žádost o stipendium a další informace poskytne

Dr. Markus Leimbach

Katholischer Akademischer Ausländer-Dienst e.V. – Osteuropaprogramm

Hausdorffstr. 151; D-53129 BONN