Webináře k výběrovým řízením do institucí EU

Ilustrační foto: Andrew Neel, Unsplash.com
Čtvrtek 23. duben 2020, 15:18 – Text: -sb-

Diplomatická akademie MZV ČR uspořádá 2 online semináře zaměřené na 1.kolo výběrových řízení do institucí EU.

Dva shodné půldenní kurzy, zaměřené pro zájemce z řad veřejné správy, studentů vysokých škol i široké veřejnosti, proběhnou zdarma ONLINE formou webinářů ve dnech 29.04.2020 mezi 17-21 hod a 30.04.2020 mezi 10-14 hod. Semináře mají shodný obsah, hlaste se proto, prosím, pouze na jeden z nich. Webináře v angličtině povede odborník na vstupní testy do unijních institucí z německé společnosti Euphorum.

Tyto semináře přiblíží uchazečům pravidla výběrových řízení pořádaných Evropským úřadem pro výběr personálu (EPSO) s důrazem na metodologii jejich 1. kola. To probíhá formou „Computer Based Testing“ (CBT) a skládá se z testů verbálního, numerického a abstraktního uvažování.

Tentokrát se zaměříme na školení těch, kteří se plánují přihlásit do specializovaných výběrových řízení „evropské právo” a „vnější vztahy” (v kategoriích AD5-AD7), připravují se na CAST nebo jiná výběrová řízení.

V případě zájmu se registrujte nejpozději do 28. dubna 2020 do 16hod.:

Registrace na webinář dne 29.04.2020 mezi 17-21 hod:

Registrace na webinář dne 30.04.2020 mezi 10-14 hod

Detailní program dopoledního webináře (harmonogram bude stejný i u večerního):

Preparation on EPSO AD open competitions and computer based tests 2020

10.00-10.10 hrs Welcome and introduction into the programme

10.10-10.30 hrs The application process – the talent screen

10.30-11.00 hrs The test environment

11.00-12.00 hrs Solving quickly and correctly the test on abstract reasoning in few minutes!

12.00-12.15 hrs Coffee & tea break

12.15-13.15 hrs The test on numerical reasoning – passing mathematical hurdles!

13.15-14.00 hrs The test on verbal reasoning – how to find wrong and correct answers!

Ministerstvo zahraničních věcí ČR, Odbor vzdělávání a Diplomatické akademie, pořádá ve spolupráci se zahraničními lektory zdarma školení k jednotlivým kolům výběrového řízení do institucí EU. O dalších školeních budeme informovat na těchto stránkách.

Více informací, jak se přihlásit do institucí EU, naleznete na webových stránkách EPSO

Prolink na Proč pracovat v EU