Přijímací řízení do doktorského studia

Doktorské studijní programy a termíny přijímaček

Filozofická fakulta UP v Olomouci přijme uchazeče ke studiu v níže uvedených akreditovaných doktorských studijních programech:

Katedra Doktorský studijní program Délka studia Termín přijímacího řízení **
datum, čas, budova místnost
anglistiky a amerikanistiky  Anglická a americká literatura 4
Anglický jazyk 4
asijských studií Jazyky a kultura Číny a Japonska 4
Asijská studia 4
bohemistiky   Česká literatura 4
Český jazyk 4
Teorie literatury 4
dějin umění Dějiny umění, památková péče
a technologie pro materiálové průzkumy
Teorie a dějiny výtvarných umění 4
divadelních a filmových studií Teorie a dějiny divadla,
filmu, rozhlasu a televize
Religionistika 4
Religious Studies* 4
Sociologie 4

* placené studium v angličtině
** - zkratky budov a umístění kateder FF UP , pokud není uvedena budova a místnost, konají se přijímací zkoušky v prostorách příslušné katedry. Informace poskytne sekretářka katedry.

Upřesnění k doktorským programům

Doktorský studijní program je zaměřen na vědecké bádání a samostatnou tvůrčí činnost v oblasti výzkumu nebo vývoje. Studium v doktorském studijním programu probíhá podle individuálního studijního plánu pod vedením školitele. Standardní doba doktorského studia je 3 nebo 4 roky, záleží na akreditaci daného oboru ve formě prezenční a kombinované. Studenti prezenční formy DS pobírají měsíční stipendium. Studium se realizuje formou seminářů. V průběhu studia je student povinen vykonat zkoušku ze světového jazyka, zkoušku z filozofie a další dílčí zkoušky vyplývající z daného oboru. Studium se řádně ukončuje státní doktorskou zkouškou a obhajobou disertační práce, kterými se prokazuje schopnost a připravenost k samostatné činnosti v oblasti výzkumu nebo vývoje. Absolventům studia v doktorských studijních programech se uděluje akademický titul „doktor“ (ve zkratce „Ph.D.“, uváděné za jménem).

Podmínkou přijetí ke studiu je řádné ukončení studia v magisterském studijním programu.

V případě předchozího studia v zahraničí je nutné podat žádost o uznání zahraničního vzdělání, tzv. nostrifikaci - informace k nostrifikaci