Stipendia na základě mezinárodních smluv - VŘ v červnu 2020

Neděle 7. červen 2020, 15:39

(1) Japonské ministerstvo školství Monbukagakusho každoročně vypisuje nabídku stipendií k absolvování studijních a výzkumných pobytů pro studenty a absolventy VŠ. O stipendium japonské vlády (MEXT) v délce 18 až 24 měsíců (stáž „Research Student“) mohou žádat absolventi všech vědních oborů minimálně s titulem Bc. Úspěšní kandidáti zahájí stipendijní pobyt v září nebo říjnu 2021. Výše stipendia se pohybuje okolo 145 000 YEN měsíčně. O další podmínkách pro uchazeče se doporučujeme informovat na webových stránkách Velvyslanectví Japonska v ČR a v informačním manuálu pro žadatele.

(2) Japonská vláda dále poskytuje absolventům SŠ, a tedy i studentům prvních ročníků VŠ, víceletá stipendia k absolvování vysokoškolského studia v Japonsku. Celková délka studia je 5 až 7 let včetně povinné intenzivní jazykové přípravy. Úspěšní kandidáti zahájí stipendijní pobyt v dubnu nebo říjnu 2021. Výše stipendia činí minimálně 117 000 YEN měsíčně. O další podmínkách pro uchazeče se doporučujeme informovat na webových stránkách Velvyslanectví Japonska v ČR a v informačním manuálu pro žadatele.

Zájemci o oba druhy stipendií podávají žádosti v termínu do 26. června 2020. Přihlášku s požadovanými přílohami je třeba doručit na adresu MŠMT ČR (Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Karmelitská 529/5, 118 12 Praha 1). Úspěšní žadatelé budou japonským velvyslanectvím pozváni k písemnému testu, který proběhne v polovině července. Souhrnné informace naleznete rovněž na webových stránkách DZS/AIA.

KONTAKT:

Mgr. Pavel Rybář

Akademická informační agentura (AIA)

Oddělení bilaterálních a multilaterálních programů

Tel.: (+420) 221 850 505

Mob.: (+420) 775 860 875