Průzkum kariérních plánů a zájmů studentů UP 2023

Pátek 24. březen 2023, 9:19

Každý jsme originálem. Nelišíme se jen studovaným oborem, ale také svými sny. V našem pravidelném průzkumu se zaměřujeme na ty kariérní. Co po škole? Pracovat na sebe, vrhnout se do podnikání nebo jít do zaměstnání? Zajímá nás, jak budoucí směřování studentů Univerzity Palackého, tak jejich aktuální stav v pracovním světě.

Vědeckotechnický park UP i Kariérní centrum UP jsou tu pro to, aby studentům pomáhali v jejich nasměrování k budoucí kariéře a s prvními pracovními či podnikatelskými krůčky během studia i po jeho skončení. Tento průzkum také pomáhá mapovat, jak studenti UP znají tyto organizace a s čím by od nich potřebovali pomoci. Z minulých let vyplývá, že 5 % studentů UP již podniká nebo o firmě uvažuje. Víte, kde bylo v minulých letech nejvíce mladých podnikatelů? Na Fakultě tělesné kultury a také na Cyrilometodějské teologické fakultě. Obhájí si tyto fakulty přední příčky i letošní rok?

Děkujeme, že nám aktivně pomáháte zlepšovat služby, kterými můžeme podporovat podnikavost studentů a rozvíjet inovativní nápady na UP. Dotazník můžete vyplnit zde.

VTP UP