Call for abstracts: “Rewriting the History: Changing the Reading of the Past”

Pondělí 18. březen 2024, 10:59

Vážení kolegové,

Rádi bychom Vás informovali o mezinárodní konferenci Rewriting the History: Changing the Reading of the Past” určenou pro studenty doktorského a magisterského studia, která  proběhne 13.-14. června na půdě Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy. Forma provedení je hybridní (online & in-person), pracovní jazyk je angličitna.

Hlavní tematické okruhy konference jsou:

·        Ideologizace historie a vytváření mýtů

·        Militarizovaný patriotismus a nacionálně-patriotická verze dějin

·        Sociálně-politické současné dějiny Ukrajiny

·        Aktivní vzpomínání a selektivní zapomínání

·        Paměť jako soft-power/malleable resource

·        Historická politika a instrumentalizace minulosti

·        Romantizace zločinu a nové pojetí násilí

·        Re-interpretace dějin jako “revanchist programme”

·        Vizuální kultura v politice reprodukce

·        Obnovení zamlčených historických narativů

Abstrakty (max. 200 slov) lze podávat prostřednictvím e-formy na stránkách konference http://rewriting.conference2024.tilda.ws/ nebo prostřednictvím e-mailu war.conference2023@gmail.com.

Deadline podání abstraktů je 12. května 2024.

Více o konferenci: http://rewriting.conference2024.tilda.ws/