Eroze demokracie, evropská společnost a česká zkušenost

Sobota 19. listopad 2022, 10:35

Katedra politologie a evropských studií srdečně zve všechny zájemce na konferenci Eroze demokracie, evropská společnost a česká zkušenost.

29. listopadu 2022

učebna Václava Havla, Křížkovského 12, Olomouc

Program konference

11:00 Udělení ceny za nejlepší studentský esej na téma demokracie

11:55–14:00 Panel 1

Martina KlicperováPsychologický ústav AV ČR - Psychologie demokracie - jde totiž o život

Eva Lebedová, Tomáš LebedaKatedra politologie a evropských studií FF UP - Demokratizace zezdola: Občan lokální - občan demokratický?

Štěpán PecháčekParlamentní institut - Téma demokracie v dotazech členů parlamentu na Parlamentní institut - od exploze k erozi?

Ondřej VeisNMS Market Research- Labyrint dat a ráj trhu

14:00–14:30 přestávka

14:30–16:30 Panel 2

Jakub LysekKatedra politologie a evropských studií FF UP - Proč protestují? Názory a postoje politicky aktivních Čechů pohledem sociologických dat

Klára PlecitáSociologický ústav AV ČR - Subjektivní diskriminace a spokojenost s demokracií v západní a střední Evropě

Jan ŠerekInstitut výzkumu dětí, mládeže a rodiny, FSS MU - Chápání institucionální důvěry v průběhu dospívání a dospělosti

16:45-18:15 kulatý stůl o stavu demokracie (Aula FF UP) – K. Plecitá, J. Šerek, M. Klicperová, O. Veis, E. Lebedová

V případě zájmu o účast na konferenci prosíme o registraci na politologie@upol.cz.