Informace k výběrovému řízení ERASMUS

Čtvrtek 13. leden 2022, 12:41

Vážení studenti,

vypisujeme výběrové řízení na místa nabízená KPES pro studium v zahraničí v rámci programu Erasmus v příštím (2022-2023) akademickém roce. Výběrové řízení je vypsáno přes Stag.

Základní informace o výjezdech přes KPES FF UP a o tomto výběrovém řízení zazněly na listopadové schůzce. Nyní jsou upřesněny ve stagu v příslušných kolonkách a zde mi je dovolte zopakovat také:

Připravte si tři dokumenty: strukturované CV v angličtině; transkript studijních výsledků; motivační dopis v angličtině v délce 300-400 slov. Tyto nahrajete do stagu na příslušné místo (vše v instrukcích, uživatelsky jednoduché). Prosíme, v úterý 15.2. ráno, kdy se bude konat písemná část výběrového řízení (vizte níže), s sebou přineste vytištěný motivační dopis.

• Životopis: CV prosíme strukturované; v angličtině (či v jiném jazyce - dle plánovaného zahraničního studia)

Zde poznámka k jazykům: Co se týká Německa/Jeny, studium probíhá v němčině; univerzity v Madridu a Miláně nabízejí určitý počet kurzů v ang, nicméně v případě několika přihlášek dáme přednost těm z vás, kteří šp/it studují a mohli by si zapsat v těchto jazycích kurzy, jichž bude samozřejmě mnohem více

• Motivační dopis v angličtině, rozsah 300-400 slov. Zaměřte se na důvody, které Vás vedou k přihlášce na konkrétní školu a na přínos tohoto Vašeho studijního pobytu pro Váš další studijní (např. dipl. práce, výzkum) a profesní rozvoj. (Motivační dopis prosím přineste 15.2. vytištěný s sebou.)
  • Transkript svých akademických výsledků (poskytne vám studijní oddělení; je na každém z vás, z jakého dne ledna-února 2022 transkript předložíte, není nutné čekat na uzavření zkouškového období)

V úterý 15.2. 2022 bude konat písemná část KPES výběrového řízení, a sice od 8:45 v učebně č. 2.03. Požádáme vás o zodpovězení jedné ze dvou nabídnutých otázek (např. What do you expect to gain from Erasmus? a/vs. Have Czech national interests dissolved in the EU?). Odpovídat budete v jazyce, v němž chcete studovat v zahraničí; text bude mít 250-300 slov a musíte jej zvládnout během 45 minut.

V případě dotazů kontaktujte e-mailem M. Žídkovou (marketa.zidkova@upol.cz) či se za ní zastavte v konzultačních hodinách (pondělí 17. a 31. ledna vždy od 15 do 16:30).

Všem zájemcům o Erasmus s KPES děkujeme za spolupráci a těšíme se, že budete mít o výjezd na zahraniční pobyt zájem.