Mimořádná zpráva

Pondělí 9. říjen 2023, 13:06

Ve shodě základní organizace vysokoškolského odborového svazu FF UP, děkana FF UP a Akademického senátu FF UP je dne 17. 10. 2023 vyhlášena celodenní stávka varující před podfinancováním vysokého školství a nedůstojnou mzdovou situací.

Věcně je stávka vedena za hospodářské a sociální zájmy zaměstnanců FF UP. Akce je pokračováním více než ročních aktivit sdružených pod celorepublikovým hnutím Hodina pravdy a je paralelní stávkou s partnerskou FF UK a hodinovou výstražnou stávkou vyhlášenou VOS ČR. Stávky se účastní ti ze zaměstnanců, kteří připojí svůj podpis pod výzvu předsedy ZO VOS dr. Františka Kratochvíla.

Možnost účasti na akci je především dvojí: 17. 10. ve 14:00 lze zavítat na setkání více univerzit ve veřejném prostoru v Praze před FF UK, kam míří zastoupení vedení FF UP. Druhou možností je debata akademické obce FF UP v Aule FF UP ve 13:15, kde bude přítomno vedení odborů i studentské kurie AS FF UP. Na obě setkání jsou zváni všichni studenti a zaměstnanci FF UP bez ohledu na legální účast ve stávce.

Připojujeme dopis předsedy odborů a dopis děkana FF UP.

Důležité odkazy informující o aktuálním dění a zahrnující definici současné krize naleznete ZDE, ZDE a ZDE, sdílená FB skupina je vhodná k zapojení se a průběžné komunikaci.

ZDE naleznou zaměstnanci fakulty formulář k zapojení do stávky.