Možnost stáže na Velvyslanectví ČR ve Vídni

Středa 9. září 2020, 13:37

Velvyslanectví ČR ve Vídni nabízí studentské stáže v kalendářním roce 2021 na Politickém, Konzulárním nebo Obchodně-ekonomické úseku úřadu.

Stáž na Politickém úseku obnáší zejména každodenní monitoring rakouského tisku, pomoc s přípravou společenských, účast na akcích jiných subjektů a následné zpracování zápisu, administrativní výpomoc a další. Požadujeme dobrou znalost němčiny, dobrá znalost angličtiny vítána.

Stáž na Konzulárním úseku spočívá zejména komunikaci s klienty, jakož i rakouskými a českými úřady. Součástí je spolupráce při vstupních interview s žadateli o vízum, vyřizování vízové a konzulární korespondence i telefonických a písemných dotazů žadatelů. Dobrá znalost angličtiny je podmínkou, němčina vítána.

Stáž na obchodně-ekonomickém úseku spočívá v komunikaci s rakouskými a českými obchodními subjekty, rešerších rakouských odborných médií, asistenci při přípravě akcí ekonomické diplomacie aj. Požadujeme dobrou znalost němčiny, dobrá znalost angličtiny vítána.

Délka stáže musí být v rozsahu 2-6 měsíců (40 hod./týden). Stáže jsou neplacené; naši stážisté nicméně často uspějí s žádostí o stipendium, např. v rámci programu Erasmus. Po zdárném ukončení stáže obdrží absolvent osvědčení a doporučující dopis, obvykle v anglickém jazyce. Stáž nezakládá nárok na budoucí zaměstnání v řadách ministerstva zahraničí; stážistům, kteří v budoucnu plánují o zaměstnání v této instituci usilovat, rádi poskytneme informace o výhodách a nárocích této práce, jakož i rady, jak svoji ambici naplnit.

Pro bližší informace kontaktujte pí. Katarínu Hynkovou na katarina_hynkova@mzv.cz nebo +43 89958-150. Vzhledem k omezenému počtu míst doporučujeme rezervovat termín co nejdříve. Vlastní přihlášku je třeba podat nejméně 2 měsíce před plánovaným termínem nástupu. Seznam potřebných dokumentů příloh a příslušné formuláře lze stáhnout zde:

Zpět