Otevření dvou nových volitelných kurzů

Středa 1. únor 2023, 11:20

Milé studentky, milí studenti,

v letním semestru 2022/2023 se uskuteční dva nové volitelné kurzy pro bakalářské studenty, do kterých jste srdečně zváni.

• KPE/BBH - Politický systém v multietnické zemi: Případ Bosny a Hercegoviny

Cílem kurzu je seznámit studenty se základními politologickými teoriemi, které se věnují problematice politického systému v etnicky rozdělených zemích. Jedná se o konsociační teorie Arenda Lijpharta a integrativní teorie Donalda L. Horowitze. V rámci kurzu budou prezentovány i jiné přístupy k problematice politického systému v multietnické zemi. Výše uvedené teorie budou poté aplikovány na případovou studii politického systému multietnické země - Bosna a Hercegovina, která bude předmětem kurzu.

• KPE/BPRES - Reflexe českého předsednictví EU

Předmět se zaměřuje na přípravu a vývoj českého předsednictví, přičemž neopomíjí reflektovat zkušenost České republiky z vedení Evropské unie v roce 2009. Studenti se v kurzu seznámí nejen s mediálně známými výstupy, ale především se zákulisím politicko-diplomatických procesů při dosahování cílů předsednictví. Cílem kurzu je kriticky zhodnotit průběh a výsledky posledního českého předsednictví v Radě EU.

Bližší informace a požadavky na splnění kurzu najdete ve STAGu.