Panelová diskuze POPULISM AS A THREAT TO LIBERAL DEMOCRACY

Středa 8. březen 2023, 13:51

Zveme Vás na panelovou diskusi o populismu jako fenoménu současné politiky v USA a v Evropě a jeho hrozbě pro liberální demokracii.

Diskuse proběhne 9. března 2023 od 17:00 v budově Křížkovského 12.

Americký historik Christian Peterson (Ferris State University), italský politolog Mattia Collini (Institut politologických studií FSV UK), politoložka Daniela Ostrá (Filozofická fakulta Univerzity Palackého) a moderátor diskuse Lukáš Merz (Americké centrum Olomouc) se zaměří na kořeny a podoby populismu ve vybraných zemích Evropy a USA.

_______________________________________________

We invite you to a panel discussion on populism as a phenomenon of contemporary politics in the USA and Europe and its threat to liberal democracy.

The discussion takes place on March 9, 2023 at 5 p.m. at Křížkovského 12.

American historian Christian Peterson (Ferris State University), Italian political scientist Mattia Collini (Institut politologických studií FSV UK), political scientist Daniela Ostrá (Filozofická fakulta Univerzity Palackého) and the moderator of this discussion Lukáš Merz (American Center Olomouc) will focus on the roots and forms of populism in selected countries in Europe and the USA.