Podcasty Domu zahraniční spolupráce

Čtvrtek 21. březen 2024, 18:48

Dům zahraniční spolupráce

je příspěvková organizace Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a česká národní agentura pro mezinárodní vzdělávání a výzkum. Administruje za Českou republiku dva velké evropské vzdělávací programy Erasmus+ a Evropský sbor solidarity a další menší programy jako AIA, AKTION ČR - Rakousko, Barrande Fellowship program, CEEPUS nebo Fondy EHP. DZS je aktivní také v celé řadě mezinárodních sítí (eTwinning, Eurydice, Eurodesk, EPALE) a vedou iniciativu Study in Czechia, která propaguje studium v ČR u zahraničních studentů. Vydáváme také potvrzení o vyslání ke studiu československých občanů na VŠ do zemí bývalého Východního bloku před rokem 1989

DZS on Air je rodina podcastů o mezinárodním vzdělávání, které pro vás natáčíme v Domě zahraniční spolupráce. V podcastu Za hranicí si povídáme se studenty, stážisty, dobrovolníky nebo třeba učiteli, kteří se vydali sbírat zkušenosti za hranici naší země a často i za hranici vlastní komfortní zóny.

V podcastu Projektor se věnujeme inspirativním mezinárodním projektům, kterými české školy, neziskovky a další organizace zvyšují kvalitu českého vzdělávání. Rozebíráme v něm také témata mezinárodního vzdělávání s odborníky a usnadňujeme tak všem, kteří se chtějí do projektové činnosti zapojit orientaci v trendech a inovativních přístupech ve vzdělávání a v projektovém řízení.

Vyzkoušejte nás!