Výběrové řízení ERASMUS – první informace (další budou následovat ve stagu!)

Středa 4. leden 2023, 9:04

Zájemci o výjezd na partnerské univerzity KPES v rámci programu ERASMUS dostali základní informace na informační schůzce na konci minulého roku. Nyní navazujeme informací, aby si zájemci o výjezd v akademickém roce 2023-24 během následujících lednových týdnů připravili tři dokumenty, a sice 1) transkript studijních výsledků (požádat studijní oddělení, ideálně až ve druhé půli ledna); 2) strukturovaný životopis v anglickém jazyce; 3) motivační dopis v angličtině (skutečně zaměřený na motivaci jet studovat na vybranou instituci; gramatika i stylistika tohoto textu by měla být vynikající).

V první polovině ledna bude výběrové řízení vypsáno ve stagu (nyní čekáme na pokyny FF UP). Tam budou zopakovány tyto podmínky (tj. odevzdání tří dokumentů vložením do stagu a jednoho z nich, motivačního dopisu, též vytištěného na sekretariátě KPES), uveden deadline a uvedeno datum a čas písemné části výběrového řízení; na jejím základě komise KPES definitivně rozhodne o rozdělení míst na zahraničních univerzitách.

S písemnou částí předběžně počítejte hned první pondělí nového semestru (13.2.) v čase 18:00-18:45 v učebně 2.03; bude-li nicméně v letošních požadavcích UP věc uspíšit, bude se písemná část konat dříve. Vše bude upřesněno ve stagu.

Seznam nyní nabízených univerzit najdete v tabulce níže.

Prosím, nepočítejte automaticky s dodatečným výběrovým řízením pro LS 2023-24; máte-li o výjezd v následujícím akademickém roce zájem, hlaste se určitě nyní (místa mohou být obsazena, UP nemusí získat dodatečné finance, mohou nastat jiné komplikace).

Shrnutí: sledujte vypsání výběrového řízení ve stagu; vše si pročtěte; vypracujte CV a motivační dopis v potřebné kvalitě; dodržte deadline; jistě se dostavte k písemné části.

Budete-li mít nějaké dotazy, prosím stručně e-mailem (marketa.zidkova@upol.cz) či osobně v konzultačních hodinách 17.1. od 14 do 15 hodin.

Děkuji za spolupráci.