DZS - Pozvánka na webinář pro žadatele o stipendium DAAD (Německo)

Úterý 17. březen 2020, 11:02 – Text: -sb-

Vzhledem k opatřením a snahám omezit riziko nákazy novým typem koronaviru uspořádá DZS plánovaný infoseminář formou webináře.

Termín zůstává stejný: 26. března 2020 od 14 hodin.

Zájemce musí vyplnit registrační formulář (pokud tak ještě nečinili), následně několik dní před konáním jim bude rozeslán odkaz na webinář.

Níže sdílíme aktualizovanou pozvánku

"Srdečně Vás zveme na informační seminář pro žadatele o stipendium DAAD (Německá akademická výměnná služba), který pořádáme spolu s DAAD-Information Point Prag ve čtvrtek 26. března 2020 od 14 hodin formou webináře.

K termínu 30. dubna 2020 mohou doktorandky/doktorandi a VŠ učitelky/učitelé žádat o stipendium na výzkumné pobyty, které mohou začít mezi prosincem 2020 a květnem 2021:

• Výzkumná stipendia – krátké pobyty pro studentky/studenty DSP a mladé vědkyně/vědce, v délce 1 – 6 měsíců
  • Výzkumné pobyty pro VŠ učitelky/učitele (stipendium lze získat jednou za 3 roky), v délce 1 – 3 měsíce
  • Pracovní pobyty pro VŠ učitelky/učitele v oborech architektura a umění, v délce 1 – 3 měsíce
  • Bilaterální výměna vědkyň/vědců, v délce 7 dní – 3 měsíce
  • Nová pozvání pro bývalé stipendistky/stipendisty (stipendium lze získat jednou za 3 roky), v délce 1 – 3 měsíce

K termínu 1. května 2020 lze žádat o stipendium na

• Studijní cesty skupin studentek/studentů do Německa, žádost podává VŠ učitelka/učitel, délka cesty min. 7 – max. 12 dní
    Cestu lze uskutečnit nejdříve od 1. září 2020.

Stipendijní nabídku DAAD s barevným zvýrazněním pobytů, o které se žádá do 30. dubna 2020/1. května 2020, naleznete zde.

Cílem informačního semináře je představení procesu podání žádosti a poskytnutí praktických rad. Program naleznete níže."