Menza od dubna nabídne jedno výrazně levnější studentské jídlo denně

Foto: Vojtěch Duda
Středa 29. březen 2023, 16:17 – Text: Gabriela Sýkorová Dvorníková

Jedno jídlo v ceně okolo šedesáti korun si mohou od dubna vybrat studenti každý všední den v nabídce menz Univerzity Palackého. Hned v pondělí tak mohou poobědvat krůtí prsa na rozmarýnu s rýží za 61 korun, v úterý zeleninové rizoto se sýrem za 53 Kč. Snížené provozní náklady na vybrané „levné studentské“ jídlo dorovná Správa kolejí a menz UP (SKM) ze svých prostředků.

„Ke snížení věcných a osobních nákladů vždy u jednoho jídla z denního výběru jsme přistoupili na základě intenzivních debat s vedením univerzity po posledním nezbytném navýšení cen univerzitního stravování a v souladu s usnesením akademického senátu univerzity z 15. února,“ upřesnil ředitel SKM Libor Kolář. Provozní náklady u vybraného jídla z každodenního menu budou poníženy ze stávajících 80 Kč na 50 Kč.

„Cena jídel, která si studenti objednali již v březnu na duben za původní ceny, jim bude automaticky přepočítána na nové nižší ceny,“ ujistil Kolář.

Levnější studentské jídlo bude každý den k nalezení v nabídce hotovek na čtvrté pozici.