Nabídka stáže.

Středa 29. květen 2019, 15:34

Vážení studenti,

odbor lidských práv a transformační politiky MZV ČR hledá stážisty se zájmem o transformační projekty ČR, lidská práva a rozvojová studia. Informace o stáži vizte niže.

Info ke stáži
Odbor lidských práv a transformační politiky se podílí na koordinaci zahraniční politiky v oblasti rozvoje lidských práv a podpory demokracie ve světě. Zpracovává problematiku lidských práv a s podpory demokracie v orgánech OSN, EU, OBSE a Radě Evropy. Komunikuje a dává instrukce stálým misím ČR v New Yorku, Ženevě, ve Vídni a ve Štrasburku a velvyslanectví ČR ve Varšavě. Odbor zadává a řídí projekty transformační spolupráce, určuje realizátory a zajišťuje financování a spolufinancování projektů a aktivit. V rozsahu své působnosti spolupracuje s dalšími resorty, s Úřadem vlády, Radou vlády pro lidská práva a jejím odbornými výbory a s domácími i zahraničními nevládními organizacemi.

Zaměření stáže
Stáže se zaměřují na následující činnosti:

• spolupráce při přípravě podkladů, stanovisek a instrukcí k obecným otázkám lidských práv
  • spolupráce při přípravě podkladů pro jednání Rady OSN pro lidská práva a její pracovní skupinu pro Univerzální periodický přezkum
  • příprava přehledů projektů transformační spolupráce pro webovou prezentaci
  • praktická asistence při přípravě seminářů, jednání a konzultací
  • plnění dalších operativních i dlouhodobých úkolů v gesci odboru LPTP podle aktuální potřeby

Délka stáže
Standardně se jedná o cca 16  hodin týdně po dobu 2 měsíců, případně dle vzájemné dohody.

Podmínky stáže
Nutná je znalost anglického jazyka nejméně na úrovni B2 (C1 výhodou) a dobrá uživatelská znalost MS Office. Stáží se nezakládá pracovněprávní vztah a nevzniká při ní nárok na plat ani na sociální a zdravotní pojištění. Náklady spojené se stáží (doprava, pobyt, strava apod.) hradí vysílající organizace nebo stážista sám.

Uchazeč o stáž podává žádost (vzor viz  http://www.mzv.cz/jnp/cz/o_ministerstvu/zamestnani/staze_mzv/index.html) spolu s motivačním dopisem v českém jazyce a strukturovaným životopisem v českém jazyce.

Další přílohy dodá vybraný kandidát na výzvu LPTP:

• Prohlášení fyzické osoby o svéprávnosti (vzor viz http://www.mzv.cz/jnp/cz/o_ministerstvu/zamestnani/staze_mzv/index.html)
  • Kopie občanského průkazu/pasu se souhlasem s pořízením kopie
  • Výpis z Rejstříku trestů (ne starší než 3 měsíce)
  • Potvrzení o prezenčním studiu VŠ, příp. doklad o úspěšném absolutoriu (do 1 roku po ukončení studia)
  • Souhlas se zpracováním osobních údajů

Žádosti o stáž prosím zasílejte emailem na adresu lptp@mzv.cz. Do předmětu emailu uveďte „stáž na LPTP" a preferovaný termín nástupu stáže.