Půldenní workshop Chopte se iniciativy: Evropská občanská iniciativa jako nástroj k utváření Evropy

Čtvrtek 20. září 2018, 11:02

 

Jste zváni! 

5. října 2018 | 08:30 – 12:30

Workshop Evropské občanské iniciativy

Zastoupení Evropské komise v České republice

Jungmannova 24, 110 00 Praha 1

KDY?

Rádi byste se podělili o vědomosti, jak posílit občanskou demokracii? Roadshow Evropské občanské iniciativy míří do Prahy! Její workshop zaměřený na výměnu zkušeností a znalostí se uskuteční 5. října 2018 od 8:30 do 12:30 v prostorách zastoupení Evropské komise v Praze. Přijďte a setkejte se s aktivními občany, podniky, akademiky nebo nevládními organizacemi a diskutujte o tom, jak ovlivnit politiku Evropské unie.

CO?

Půldenní workshop Chopte se iniciativy: Evropská občanská iniciativa jako nástroj k utváření Evropy se koná v rámci Festivalu demokracie 2018 a je organizovaný za podpory institutu EUROPEUM. Společně si během něj položíme mimo jiné následující otázky: Jak může fungovat celoevropská demokracie? Jak mohou občané přispět k jejímu správnému fungování? Jak změnit protesty a aktivismus v činy? Jak povzbudit občany, aby využívali možnosti věci změnit

 

<map name="MicrosoftOfficeMap0"><area shape="Polygon" coords="9, 2, 5, 4, 3, 8, 3, 62, 5, 66, 9, 68, 113, 68, 117, 66, 119, 62, 119, 8, 117, 4, 113, 2, 9, 2" href="https://secgen-eci.cmail20.com/t/y-l-kiklzd-tdjydhcv-t/" /></map>Zaoblený obdélník: ZAREGISTRUJTE SE

 

 

PROGRAM

Workshop se bude během panelové diskuze a breakout sessions soustředit na současnou situaci občanské demokracie v České republice. Jeho cílem je sdílet zkušenosti a know-how v koordinování úspěšné kampaně Evropské občanské iniciativy – získávání finančních prostředků, budování partnerství, promování a zvyšování povědomí o kampani.

Do diskuze přispějí organizace jako Evropská komise, Institut pro evropskou politiku EUROPEUM, Kancelář vlády České republiky, AIESEC Česká republika a Univerzita Karlova.

Celý program si můžete prohlédnout  zde . Jste důležitou součástí české občanské společnosti, a proto doufáme, že Vás na workshopu přivítáme!

Akce bude v českém jazyce se simultánním překladem do angličtiny.

Těšíme se na Vaše zkušenosti a na viděnou v Praze!

Evropská občanská iniciativa je jedinečný a inovativní nástroj, kterým Evropská komise podporuje aktivní účast na demokracii v EU. Evropané mají díky němu možnost efektivně zasáhnout do záležitostí, které ovlivňují jejich životy. Kromě výměny názorů jim iniciativa napříč zeměmi umožňuje ovlivnit politické dění tak, že spojí síly nad problematikami, které se jich osobně dotýkají. Zákonodárci v EU mají díky iniciativě přístup k novým perspektivám a neotřelým nápadům.

Zpět