Darujte energii zdravotníkům a pomůžete kavárníkům

Pomoc má různé podoby.
Foto: Žurnál UP
Pátek 30. říjen 2020, 14:45 – Text: Ivana Pustějovská

Udělat radost, pomoci a ještě podpořit svůj oblíbený podnik. Přesně to může udělat ten, kdo se zapojí do dárcovské výzvy DOBRO(TY): svačiny pro hrdiny! Organizuje ji Univerzita Palackého prostřednictvím Dobrovolnického centra UP ve spolupráci se Skautským institutem v Olomouci. Peníze poputují na různé dobroty pro zdravotníky ve Fakultní nemocnici Olomouc.

„Přemýšleli jsme, jak v této těžké době podpořit lékaře, sestřičky a veškerý zdravotnický personál v olomoucké fakultní nemocnici. Chceme jim poděkovat a také dodat tolik potřebnou energii, aby vydrželi a zvládli i nadále náročnou práci. Současně jsme chtěli podpořit i místní kavárny a gastropodniky, které musí přežít bez svých hostů těžké časy. A když jsme tyto dvě myšlenky spojili, vznikla výzva DOBRO(TY): svačiny pro hrdiny!,“ vysvětlila Zuzana Pejpková, manažerka Dobrovolnického centra UP.

Princip je jednoduchý: Přes odkaz https://www.darujme.cz/projekt/1203778 můžete darovat předdefinovanou stovku, dvě, tři nebo pět set, popřípadě jinou částku. Za vybrané peníze připraví každý týden jeden z vybraných olomouckých podniků pro zdravotníky balíčky s pochutinami. Ty budou dobrovolníky z řad studentů UP dopraveny do Fakultní nemocnice a distribuovány na jednotlivá oddělení. „Jediným darem podpoříte jak zdravotníky, tak jeden lokální podnik,“ připomíná studentka FF UP Tereza Poláčková, jedna z organizátorek akce.

Všechny aktuality a fotky jsou pravidelně zveřejňovány na facebookové události