Filozofická fakulta UP zve na Absolventský den, který se koná 9. září 2023

Čtvrtek 31. srpen 2023, 10:13

Srdečně zveme absolventy a absolventky, současné i budoucí studenty a studentky na komentované prohlídky budov Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci:

• Budovy Křížkovského 10, 12 a 14

Komentované prohlídky proběhnou v 9:30 a v 11:00.

• Umělecké centrum UP (Konvikt)

Komentované prohlídky proběhnou v 11:00 a v 12:30.

• Na Hradě 5

Komentované prohlídky proběhnou v 12:30 a v 14:00.

• Vodární 6

Komentované prohlídky proběhnou v 14:00 a v 15:30.

• Tř. Svobody 26

Komentované prohlídky proběhnou v 15:00 a v 16:30.

Všechny budovy fakulty budou otevřené a volně přístupné téměř po celý den. Avšak rádi bychom vás upozornili na omezený přístup do Uměleckého centra UP (Konviktu), kde se 9. září konají svatby. Z tohoto důvodu bohužel nebude možná prohlídka kaple Božího Těla, ze stejného důvodu nebude v provozu bistro Konvikt. Pokud vás přepadne hlad nebo chuť na dobrou kávu, vřele doporučujeme FreshUP v budově na Křížkovského 10 (otevřený v dopoledních hodinách) nebo podniky absolventky FF UP nacházející se blízko kampusu – bistro Coffee Library nebo restauraci FishiSushi.

Při příležitosti Absolventského dne UP zahajuje Filozofická fakulta novou tradici – děkan fakulty doc. Mgr. Jan Stejskal, M.A., Ph.D., předá během neformálního setkání ocenění absolventům a absolventkám za šíření dobrého jména FF UP. Oceněnými jsou:

doc. Monika Brusenbauch Meislová, Ph.D., – politoložka

Mgr. Roman Göttlicher – středoškolský učitel

Mgr. Barbora Kucsa Prágerová – ředitelka kina

Mgr. Zuzana Li – překladatelka, sinoložka

Bc. Ondřej Martínek – marketér

Mgr. Barbora Navrátilová – restauratérka

Mgr. Pavel Pešek – ministerský úředník, konzul

Bc. František Šmehlík – spisovatel

Mgr. Viktor Tichák, Ph.D., – politik, lingvista

Mgr. Petr Vlček – ředitel Českého centra Varšava

Mgr. David Voda – kunsthistorik, básník

Mgr. Jakub Dürr in memoriam – velvyslanec

Těšíme se na vás v Olomouci!