Informace studentům vybraným na Erasmus pobyt v příštím (2023-2024) akademickém roce

Čtvrtek 9. březen 2023, 15:02

Gratulujeme všem studentům KPES vybraným na výměnné pobyty v rámci programu Erasmus plus.

Krátká odpověď na četné dotazy o tom, kdy dostanete další informace, je na webu zahraničního oddělení FF UP pod bodem č. 5 v sekci o Erasmu (https://www.ff.upol.cz/studenti/zahranici/moznosti-vyjezdu-do-zahranici/) - neboli: výsledky do 28.2. a vyrozumění ze strany zahraničního oddělení FF UP do 20.3.

Prosím, seznamte se s informacemi na výše uvedené webové stránce. Hlavně si ovšem VŠICHNI najděte několik minut na to, abyste se seznámili s obsahem na stránce následující: https://www.ff.upol.cz/studenti/zahranici/administrace-studijnich-pracovnich-a-vyzkumnych-pobytu-v-zahranici/. Informace o tom, co dělat před výjezdem, během něj a po návratu za zahraničí jsou zde dobře shrnuty, více se dozvíte od pracovnic zahraničního oddělení FF UP později na jaře (bývají on-line informační setkání, samozřejmě e-maily). Ještě jednou nicméně prosím: pročtěte si zatím, co je na webu.

Budete-li chtít vědět, kdo z vašich kolegů nyní studuje na univerzitách, na nichž budete studovat v příštím roce vy, můžete se na to přijít zeptat na sekretariát k paní Mgr. Borákové, a sice po 20.3. (kdy vám zahr oddělení FF UP potvrdí, že počítá s vašimi výjezdy). Své kolegy potom můžete kontaktovat a sami je laskavě požádat o praktické informace, které by se vám mohly hodit. V neposlední řadě se jich nezapomeňte poptat na jejich zkušenosti s nabízenými kurzy a sestavováním dokumentu, který spolu budeme později podepisovat - tzv. Learning Agreementu (často označovaném prostě jako LA).

Předem na vás také apeluji, abyste POZORNĚ ČETLI všechny e-maily ze zahraničního oddělení FF UP a zahraničního oddělení RUP. Tato oddělení váš výjezd zařizují a administrují. (Jen/hlavně) akademickou stránku věci, tj. výběr kurzů a jejich uznávání, řešíte s katederním koordinátorem, tj. se mnou.

Všem děkuji za pozornost věnovanou všem informacím, které jsou na webu a které s vámi budou sdílet zahraniční oddělení FF a RUP.

Markéta Žídková