Konfuciův institut chystá Den otevřených dveří

Repro: Žurnál UP
Pátek 12. duben 2019, 7:36 – Text: Milada Hronová

Ukázky taichi, kaligrafie, čínské malby, vázání uzlů i hodiny čínštiny a ochutnávky čajů. To vše a mnohem víc nabídne Den otevřených dveří Konfuciova institutu Univerzity Palackého. Na Třídě Svobody 8 se uskuteční 16. dubna od 14 do 17 hodin.

„Den otevřených dveří Konfuciova institutu se poprvé uskuteční v nových prostorách. Cílem této akce je představit Konfuciův institut nejen akademické obci, ale i široké veřejnosti a seznámit ji s našimi aktivitami, které spojuje tradiční čínská kultura,“ řekla Lucie Tongelová, studentka čínské filologie FF UP.

Akci připravují čínští lektoři, čeští vedoucí i studenti katedry asijských studií FF UP. „Během tříhodinového programu se příchozím například nabídne jedinečná příležitost ochutnat čínský čaj, a to při poslechu tradiční čínské hudby, zahrát si čínské šachy, prohlédnout si knihovnu a vyzkoušet si řadu dalších aktivit,“ doplnila další ze studentek Magdalena Chlebounová.

Konfuciův institut je na Univerzitě Palackého vzdělávací institucí, která poskytuje výuku čínského jazyka a propaguje čínskou kulturu. Byl založen v roce 2007 na základě smlouvy mezi UP a Ředitelstvím Konfuciových institutů v Pekingu (Hanban). Partnerskou univerzitou Konfuciova institutu v ČLR je Pekingská univerzita zahraničních studií (BFSU), kde se vyučuje český jazyk jako obor. Více ZDE.

Z programu:

Ukázka výuky čínského jazyka (místnost 2.05), 14:45-15:15; 16.30-17:00. Taichi (místnost 2.05), 15:30-16:00; 16:00-16:30. Kaligrafie (místnost 2.13), 14:00-14:30; 14:45–15:15; 16:30-17:00. Čínská malba (místnost 2.06), 15:30-16:00; 16:00-16:30. Ochutnávka čaje a čínské šachy (místnost 2.07), 14.00 – 17:00. Vázání uzlů a prohlídka knihovny (místnost2.02), 14:00-17:00.