Pozvání na zasedání akademické obce a zaměstnanců fakulty

Pondělí 22. duben 2024, 10:56

Milé kolegyně a kolegové, milé studentky a studenti,

dovolte mi, abych vás spolu s předsedou akademického senátu FF UP doktorem Ondřejem Molnárem a předsedou fakultních odborů doktorem Františkem Kratochvílem pozval na zasedání akademické obce a zaměstnanců fakulty, které proběhne v aule na Křížkovského 10 v úterý 30. dubna od 13:15 hodin.

Od minulé společné schůzky, která souvisela s protestním hnutím Hodina pravdy, se odehrála řada skutečností, o nichž vám chceme referovat, stejně jako s vámi potřebujeme diskutovat budoucí aktivity fakulty i celé univerzitní sféry.

Byť jsme řadu našich požadavků a představ na místní i celostátní úrovni prosadili, domníváme se, že nynější postavení našich oborů je i nadále vysoce nedoceněné a vláda ČR v tomto ohledu zdaleka neplní svůj program.

Řeč bude rovněž o zapojení studentské obce do dění na fakultě a jsme otevřeni i dalším podnětům z publika na jiná témata.

Přeji vše dobré v závěru semestrální výuky, hodně štěstí festivalu AFO, jenž je přímo založen na skvělé práci našich studentů a absolventů, a těším se na shledání.

doc. Jan Stejskal, děkan FF UP