Tipy na lekce češtiny pro ukrajinské studenty

Tipy na lekce češtiny pro ukrajinské studenty

Doporučujeme:

1. Online konverzační kurzy, které pořádá Integrační centrum Praha, odkaz zde
  1. Integrační kurz češtiny Českého centra v Kyjově, to už je obsazené, ale třeba budou vypisovat nové termíny, odkaz zde: https://kyiv.czechcentres.cz/kurzy-ceskeho-jazyka-cz/kurzy-ceskeho-jazyka

K výuce se používá nová e-ucebnice Čeky krok za krokem 1 v ukrajinské verzi.. Tato učebnice je určena pro výuku na úrovních A1 a A2. Je vhodná pro studenty s vážnějším a dlouhodobým zájmem o češtinu, studenty ze slovanských zemí a jako doplněk učiva i pro univerzitní studen

kyiv.czechcentres.cz

1. Dále studentům a uchazečům o degree studium na FF UP doporučujeme zkusit napsat do této facebookové skupiny, že mají zájem o konverzace si s českým rodilým mluvčím a nabízí na oplátku základy ukrajinštiny.

základy češtiny zdarma pro uprchlíky/основи чеської мови безкоштовно - Facebook

www.facebook.com

1. Vvzniká i tato aplikace, která může být nápomocná výuce češtiny: Вивчити чеську - Učit češtinu | Facebook.