Univerzita nově vydává učitelům průkaz ITIC

Ilustrační foto:
GTS Alive
pondělí 8. říjen 2018, 15:00 – Text: Ivana Pustějovská

Novinku pro pedagogy připravilo Centrum výpočetní techniky UP (CVT). Od nového akademického roku totiž začíná vydávat průkaz ITIC (International Teacher Identity Card), jediný mezinárodně uznávaný doklad učitelské profese, který umožnuje získat řadu slev v oblasti cestování, kultury, sportu a volného času.

Karty ITIC vydává CVT, žadatel ale musí splnit několik podmínek. „Průkaz může být vydán pouze akademickým pracovníkům UP s pracovním poměrem v minimálním rozsahu 0,5 úvazku uzavřeným na dobu neurčitou, případně určitou, v takovém případě však minimálně na dobu 12 měsíců. Platnost licence ITIC trvá od 1. září příslušného kalendářního roku do 31. prosince následujícího kalendářního roku. Po té lze platnost karty prodlužovat pomocí zakoupených validačních známek,“ říká ředitel CVT David Skoupil

O vydání průkazu je možné požádat v kanceláři identifikačních karet CVT. Výměna karet je zdarma a proběhne na počkání, licence ITIC stojí 250 Kč a platí vždy do konce kalendářního roku. Licenci lze uhradit v hotovosti.  „Karta ITIC nahradí standardní ´modrou´ kartu zaměstnance. Bude tedy fungovat v rámci přístupového systému, v menze nebo v knihovně UP,“ dodává ředitel CVT.

Oficiálním vydavatelem mezinárodních identifikačních průkazů studentů (ISIC), mládeže do 26 let (IYTC) i pedagogické veřejnosti (ITIC) pro Českou republiku je GTS ALIVE, s.r.o. Na jejich stránkách také zájemci najdou seznam slev a výhod, které může získat držitel průkazu. „Všechny výhody a slevy, které průkazy přinášejí, se snažíme přizpůsobovat potřebám těch, pro které jsou určeny, proto neustále pracujeme na rozšiřování a zkvalitňování sítě poskytovatelů slev,“ vysvětluje svou strategii benefitů GTS ALIVE.