Provozní služby

Studovny na K10

V suterénu budovy Křížkovského 10 jsou od zimního semestru v provozu nové studovny s volným přístupem, rozdělené na velkou studovnu (P1.17), menší studovnu (1.22).
Velká studovna je vybavena samoobslužnou tiskárnou a PC s přístupem do databáze Anopress, dále je možné využít samoobslužný skener s ukládáním na vlastní flashdisk. Součástí velké studovny je knihovna s volným výběrem beletrie a odborné literatury; část literatury se půjčuje oproti ISIC kartě.
Místo ve studovnách lze rezervovat na emailu studovna.ff@upol.cz nebo na telefonní klapce 3067

Otevírací doba: po – čt: 9:00-19:00
  pá:  9:00-14:00

Jak to u nás chodí

Fungujeme jako studovna, knihovna i čítárna.

Studovny

  • Místnosti P1.17  slouží pro všechny. 
  • K dispozici je rovněž individuální studovna: P1.22 . Do individuální studovny vám klíče oproti ISICu zapůjčí knihovník sídlící v místnosti P1.16. Doporučujeme si individuální studovny zamlouvat dopředu (knihovník si vás uloží do kalendáře a učebnu vám v dané době zamluví).
  • Pokud se z nějakého důvodu nebudete moci dostavit do zamluvené individuální studovny, dejte nám co nejdříve vědět na e-mail: studovna.ff@upol.cz 

Knihy

  • Volné knihy ve studovně P1.17 si můžete volně půjčovat a využívat je ke studiu. Jen je prosím neodnášejte z místnosti (ve výjimečných případech si je můžete odnést do individuální studovny pouze po konzultaci s knihovníkem).
  • Knihy za sklem vám oproti kartě ISIC půjčí knihovník. Neváhejte se na něj obrátit (místnost P1.16). Tyto knihy se postupně objevují v katalogu univerzitní knihovny ve Zbrojnici.

Tiskárna

  • Ve studovně P1.17 je k dispozici tiskárna. Funguje stejně jako ve Zbrojnici. Tudíž musíte mít nabitý kredit na kartě ISIC, abyste mohli tisknout nebo kopírovat.
  • V případě dotazů se na nás neváhejte obrátit. Rádi vám pomůžeme a vše vysvětlíme.

Provozní služby sludentům

Provozní doba vrátnic

Křížkovského 10: 6:00-19:00
(jinak zvonit, nepřetržitý provoz)
Křížkovského 12: 6:00-19:00
(dále na zaměstnaneckou kartu)
Křížkovského 14: 6:30-19:00
(dále na zaměstnaneckou kartu)
Na Hradě 5: 6:30-21:00 
(dále na zaměstnaneckou kartu)
tř. Svobody 26: 6:30-21:00
Konvikt, Univerzitní 3, 5: 6:30-22:00
Vodární 6: 6:30-21:00

PC kiosky

Napříč fakultními budovami je rozmístěna inovovaná sada studentům volně dostupných PC stanic s možností přístupu na internet. část kiosků umožňuje nabíjení mobilních telefonů či tabletů.
Nabíjecími USB kabely jsou vybaveny též nové studovny a část učeben.

Umístění jednotlivých kiosků:

Křížkovského 10: 1PP studovna 1.17
1NP respirium
3NP před autlou 1.49
Křížkovského 12: 1NP vpravo od vrátnice vedle schodiště
2NP studentský koutek (2.23)
Křížkovského 14: 2NP vedle učebny 2.07
Na Hradě 5: 2NP vedle výtahu
Vodární 6:  U vrátnice

Veřejné pítko na Křížkovského 10

Na nádvoří budovy K10 je po rekonstrukci nově k dispozici venkovní kohoutek s pitnou vodou.
Voda v nedaleké fontáně je chemicky ošetřena.

 

 


Samoobslužný tisk

Studentům jsou aktuálně volně k dispozici tři samoobslužné kopírky s možností platby kartou:
Křížkovského 10: suterénní studovna 1.17
Na Hradě 5: 2NP u výtahu
Vodární 6: studentská místnost ve 2. poschodí

 


Samoobslužné skenování

Na Křížkovského 12 (v prvním patře vpravo od hlavního schodiště) máme instalován samoobslužný skener Zeta pro rychlou digitalizaci i velkoformátových materiálů, volně k dispozici zaměstnancům i studentům. Návod je umístěn vedle skeneru. Zajišťujeme technickou podporu.

 

 

 


Studentské koutky

Na Křížkovského 10 (na každém patře), Křížkovského 12 (v prvním patře vpravo od hlavního schodiště) provozujeme koutky s kuchyňkou vybavenou elektrospotřebiči (mikrovlnné trouby, rychlovarné konvice) a referenční knihovničkou, které jsou volně k dispozici studentům. V jejich blízkosti naleznete i kiosky sloužící k nabíjení mobilních telefonů.

 

 


Cykloslužby na fakultních budovách

Na vrátnicích na Křížkovského 10 a na Konviktu si lze půjčit cyklopumpu, lepení a sady nářadí na základní opravy jízdních kol.

 

 

 


Zamykací skříňky na Křížkovského 10

Na K10 v prostoru respiria v přízemí bočního traktu se nacházejí skříňky pro denní uložení zavazadel či dalších osobních věcí. Skříňky lze zamknout na klíč proti zálohové minci. Přesné návody k použití najdete na místě. V blízkosti skříněk se jsou umístěny kiosky s kávou a občerstvením.